Kürdistan aşktır

Dini, dili, rengi ne olursa olsun Kürdistana ait herşey...

1 Şubat 2014 Cumartesi

Gunes Tanrisi - Tanri Gunes

Güneş bizzat tanrı değilse de bizzat yaşamın kaynağıdır... Yaşamın temel taşı DNA'mızdaki karbon, dişlerimizdeki kalsiyum, kanımızdaki demir; herbiri birer güneş olan kendi içine çökmüş yıldızlarda oluşmuş ve yıldız patlamaları (süpernova) sonucu evrene yayılmıştır... Hepimiz güneş ışığında harmanlanmış güneş tozuyuz!

Dünyanın birbirinden habersiz köşelerinde her kültür kendi güneş tanrısını yaratmış ve ona tapınmıştır. 

 

Ellerini Güneş Tanrısı AMON’a kaldırıp, ona DUA EDERKEN betimlenmiş bir Mısır duvar kabartması... İslamiyetten 3600 yıl önce, insanlar Mısır’da ellerini (bugün müslümanların taklit
ettiği gibi) kaldırıp Güneş Tanrısı AMON’a DUA edip, duanın sonunda Tanrı AMON’a
seslenerek duayı bitiri yorlardı. AMOOON! Bugün bu tanrı Amon'a ismiyle seslenme farklı dillerdeki ses başkalaşmaları yüzünden Amen'e ve Amin'e dönüşmüştür ve müslümanlarca bu sesleniş de bilmeden taklit edilmekte ve Allah'a ŞİRK KOŞULMAKTADIR! Bu konuda ayrıntılı bilgi " Dua sonunda amin demek şirktir! başlıklı yazımızı okuyunuz!


Amerika kıtası Vikingler gidene kadar bizim dünyamızdan izole yaşamıştır. Kıtada izole yaşayan İnkalar da güneş tanrısına tapmayı ihmal etmemişlerdir. Aşağıdaki resimlerde dünyanın birbirinden haberli, habersiz farklı kültür ve toplumlarındaki farklı zamanlarda tapılmış Güneş Tanrılarını göreceksiniz!
 Büyütüp galeride gezmek için resme tıklayınız!


Tepkiler:

0 yorum:

Yorum Gönder

Blogger Tricks

http://www.blogger.com/blogger.g?blogID=3692835353982365267#overview/src=dashboard