Kürdistan aşktır

Dini, dili, rengi ne olursa olsun Kürdistana ait herşey...

18 Eylül 2013 Çarşamba

Kürt Halkı'nın köleliğine sebep islamdır


Selçuklu hükümdarı savaşmadan Kurdistan’ı elde etmek için Bağdat'taki İslam Halifesine giderek Bizans’a karşı islam birliği kurmak istediğini, bunun için müslüman olan tüm mir ve beylerin ona itaat etmesini ister, halife bu girişimi “cihada çağrı” olarak görür ve gerekli izin ve fermanı çıkarıp Melikşah’ı yetkili kılar. Melikşah da halifenin jestine karşılık kızını onunla evlendirir.

Halifenin fermanından sonra islam otoritesine manevi olarak bağlı olan Kurd Devletleri ümmet birliğine katılmak inancıyla savaşmadan egemenliklerini Selçukluya devrederler.İslama olan saygılarından dolayı din otoritesinin kararına uyan Kurdler, bu sebepten bin yıldır din kardeşlerinin zulmüne uğramaktadırlar ve yine islam yüzündendir ki bir çok Kürt köle kalmakta ısrar eder!

İslamiyetin doğumundan itibaren Araplar ve sonra Selçuklu ve Osmanlı ve tc, kendi egemenliklerinin gücünü arttırıp, halkları kolayca idare edebilmek için daima islamı kullanmışlardır! Biz Kürtler ise islamı köle olabilmek için kullanabilmişiz!
-----
1514 Amasya Antlaşması Selim ile İblisi Bitlisi'nin Kürtleri kandırmasıyla Kürt beylikleri Osmanlıya katılmış ve bundan sonra Osmanlı devasa bir imparatorluk olmuştur... Sebebi Kürtlerin sünni müslüman olmasıdır.
-----
1921 Teşkilatı Esasiye'den yana olunması da Kürtlerin tamamen hilafet ve saltanattan, Osmanlının devamından yana olmasındandır. Bu konuda ayrıntılı bilgi için tıklayınız: TC meşru mudur?

Kaynak:-S.M.Toli
-E.Xemgin
-W.Tori
-Khusrew
-Nikitin-M.E.Bozarslan

Tepkiler:

0 yorum:

Yorum Gönder

Blogger Tricks

http://www.blogger.com/blogger.g?blogID=3692835353982365267#overview/src=dashboard