Kürdistan aşktır

Dini, dili, rengi ne olursa olsun Kürdistana ait herşey...

11 Ağustos 2013 Pazar

Harf Devrimi Sebepleri - 1 Kasim 1928


Harf Devrimi ile alakalı olarak Wikipedia'da açıklamalar aşağıdaki gibi başlar;
Büyütmek için resme tıklayınız!

Görüldüğü gibi, Türkler ile alakalı, Türk diye sahiplenilenler ile alakalı en küçük bilgiye dahi yalan karıştırılır. Bunun sebebi, "çekik gözlü olmayan Türk boyu yalanıdır". İlkokul düzeyinde biyoloji bilen herkes bunun bilimsel olarak imkansız olduğunu bilir; ancak küçük bir sorunumuz var! Bu"çekik gözlü olmayan Türk boyu yalanını" kendisine profesör denen koca koca adamlar, kamyonlar dolusu uyduruk kitaplarda, öyle uzun yıllardır pişkin pişkin anlatıyorlar ki, yalancılar dahi kendi akıl mantık bilim dışı yalanlarına inanmış durumdalar, bırakın garibim halkımı... İttihat-Terakki (İT) zamanında oluşturulan olmayan Türk'ü icad ve kadim Kürt varlığını, kültür ve tarihini inkar ve aşşağılama için sipariş üzerine yalan sözde Avrupalı bilim adamlarının sözde eserlerinin tercümeleri yazdırılmıştı. Adamlarda zerre insanlık olmadığı gibi, zerre utanma da yok!

İT'in bu sözde Avrupalı alimlere sözde eser maledip tercümesidir diye sahte eser, delil uydurması ile alakalı AYŞE HÜR'ün ayrıntılı yazısını okumak isterseniz tıklayınız!

Hal böyle olunca Wikipedia'da harf devrimi konusuna başlar başlamaz, daha ağızlarını açar açmaz yine yalan söylüyorlar! Binlerce yıllık kadim Arap Alfabesi'ne Osmanlı Alfabesi demek işte bu olmayan Türk'e tarih, icad, eser uydurma mantığının, bu yalancılığın ürünüdür. Basit bir bilgi hatası değildir bu! Ucu bir şekilde bize dokunan hangi konuyu açarsanız açın, Türklük yalanı yüzünden maddelerin mutlaka, en iyi ihtimalle bu tarz yalan dolanla doldurulup gerçeklerle çelişir hale getitildiğini görürsünüz! Olmayan Türk'ün hiçbir eseri, tarihi, delili olamaz... Bu kadar basit!

Gelelim asıl mevzumuza... Harf devriminin sebepleri sayılırken dünya ile entegrasyon vs. şeklinde masumane gerekçeler sıralanır. Bunlar da külliyen yalandır! Maksat, Osmanlı Halkları'nın tarihleri ile olan bağını koparmaktır! Türklük yalanına yeni uyduruk eserler, tarih vs istediği gibi uydurup, eski kitaplarla çelişmesinin önüne geçme isteğidir! Yalancılık yüzündendir harf devrimi, uydurukçuluk yüzünden! 

İşte en büyük ağızlardan İsmet İnönü'nün harf devriminin asıl gerekçesi hakkındaki itirafı;


Büyütmek için resme tıkla!

İnsanda biraz insanlık olacak kardeşim!

Tepkiler:

0 yorum:

Yorum Gönder

Blogger Tricks

http://www.blogger.com/blogger.g?blogID=3692835353982365267#overview/src=dashboard