Kürdistan aşktır

Dini, dili, rengi ne olursa olsun Kürdistana ait herşey...

21 Haziran 2013 Cuma

Turk Bayragi Konstantinapolis Bayragi’dir

Hiçbir bayrak için, bir diğer bayrakla aralarındaki benzerlik yüzünden, diğerinden çalıntıdır denemez. Neticede bazı renk ve figürler insanlığın ortak değeridir ve bayraklarda da benzer renk ve figürler kullanılması doğaldır; ancak siz kalkar başka birinin kullandığı bayrağı alır, hiçbir değişiklik yapmaz, sadece "benim bayrağım!" diye sahiplenirseniz durum değişir! Buna sahip çıkma, kopyacılık, çalma veya yağma denir! Tıpkı MS.330′dan itibaren kırmızı zeminde beyaz hilal ay ve yıldızdan oluşan Konstantinapolis Bayrağı‘nın sahiplenilip ona Türk Bayrağı denmesi gibi.Ay-yıldızın kökenini uzun uzun izahtansa, kökeni ve günümüzdeki şeklini almasının hikayesini oluşturacak tarihi eserlerin resimlerini aşağıdaki şekilde derlemeyi uygun gördüm.

Resme sağ tık yap, yeni sekmede aç.
CTRL basılıyken (+)bas, sayfa büyüsün!

Aşağıdaki mozaiklerde de kırmızı zeminde beyaz hilal ay ve yıldız net olarak görülmektedir. Kim bilir mozaikler kaç bin yıllık?

Ağağıdaki linkte Pourtsmounth‘un sitesindeki kırmızı zemindeki hilal ay yıldızlı bayrağın Konstantinapol Bayrağı; mavi zemindeki hilal ay yıldızlı bayrağın Kıbrıs Bayrağı olduğunu izah ediyor. Pourtsmounth’un da sembolü aynı. Ben sayfanın ilerde iptal olması ihtimaline binaen bir resmini aldım ve aşağıya kopyaladım;

http://www.welcometoportsmouth.co.uk/star%20and%20cresent.html

Aşağıdaki linkte hilal ayın Tanrıça sembolü oluşuyla ilgili linkler var. Dileyen inceleyebilir.
http://www.myastrologybook.com/Artemis-Diana-Selene-Phoebe-Luna-Hecate.htm

http://www.celticattic.com/jewelry/celtic/symbolism_pendants.htm
http://hecatecrossroads.wordpress.com/about/

Hala ay yıldızlı bayrağın Türk Bayrağı olmadığına, Konstantinapolis Bayrağı olduğuna kanaat getiremediyseniz “coins with moon and star”ı google yapın!
Düne kadar koca koca insanlar, prof. ünvanlı utanmaz tarih palavracıları,

Kurtuluş Savaşı‘nda kan gölü olmuş, ay yıldız yansımış, 

tc bayrağı böle doğmuş diyordu. Bir kaç sene evvel “Tarihin arka odası” isimli tv programında Osmanlıda da kırmızı zeminde beyaz ay yıldızlı bayrağın olduğuna dair fotoğraf gösterildi. Bizler o zaman öğrendik, daha yeni öğrendik ki, bu bayrak tc ile birlikte oluşturulmuş bir şey değilmiş. Şimdi bu bilgi yüzünden yalancılar da bayrağın hikayesinin yaşandığı tarihi geri çekip Mohaç Savaşında kan gölü olmuş …… vs diyegüncellemişler.
Bir gurup; soykırım, asimilasyon yapıp, olmayan Türklük kavramını icad edip, olan Kürdü inkar ediyor da , yalanları birer birer ortaya çıktığında yüzü kızarmıyorsa; böle ufak tefek sayılacak yalanlarda mı yüzü kızaracak? Derhal yalan güncellemesi yapıp birşey olmamış gibi davranmaya devam ediyorlar…


Aşağıdaki resim Bayrak ile alakalı tc öğretisinin usa vurarak güncellenmiş halidir;


(Bu durumda Konstantinapolis'in fethinde surlara dikilen bayrak nasıl bir bayraktı? Okumak için tıklayınız!)

YUH!

Tepkiler:

0 yorum:

Yorum Gönder

Blogger Tricks

http://www.blogger.com/blogger.g?blogID=3692835353982365267#overview/src=dashboard